استخدام عکاس صنعتی و تبلیغاتی

استخدام عکاس صنعتی و تبلیغاتی در کانون عکاسی صنعتی ما برای پروژه های مختلف صورت می پذیرد. همچنین با توجه به گستردگی کشور عزیزمان ایران، افرادی که در مناطق مختلف نیاز به عکاسی صنعتی و حرفه ای داشته باشند، می توانند به عکاسان حرفه ای که در این جا ثبت نام کرده باشند، دسترسی پیدا کنند.

علاقه مندان به همکاری یا استخدام بعنوان عکاس صنعتی و تبلیغاتی می توانند با تکمیل فرم زیر ، خود را جهت همکاری معرفی نمایند.

 
 

اعتبارسنجی

از عکاس حرفه ای که ۱۰ شرط زیر را دارد، دعوت به همکاری و استخدام می شود. اگر این شرایط را دارید، فرم بالا را تکمیل نمایید.

یک عکاس تبلیغاتی و تصویر ساز حرفه‌ای  مشابه یک معمار سنجش و برآورد انجام می‌دهد ، مشابه یک دانشمند می‌اندیشد و جهان را مشابه دید  و نگاه یک شاعر نظاره می‌کند.

قدرت دید عکاسانه

یک عکاس خوب و ماهر با گذشت مدتی و با آزمایش و تکرار و فعالیت‌های تدریجی و همیشگی به گونه‌ای دید و نگاه خود را پرورش و اصلاح می‌نماید که جهان را به صورتی متفاوت بنگرد. فضاها و قسمت‌ها و گوشه‌هایی را برمی‌گزیند که برای سایر اشخاص یا قابل مشاهده نمی‌باشد یا بسیار ساده و معمولی به چشم می‌آید. قریحه و روح و روان زیباشناختی یک عکاس حرفه‌ای دایماً و در هر موقعیتی خود را در وضعیت زیبا جای خواهد داد. عکاسی که از این گونه ذوق و نگاه برخوردار باشد قادر است یک تصویر حرفه‌ای و مطلوب را ارائه دهد.

آشنایی و آگاهی با الفبای تصویر و علم و قواعد عکاسی

فراموش نکنید فردی که قصد دارد به حرفه‌ی موزیک و نواختن ساز وارد شود ، می‌بایست ابتدا سولفش بداند. در عکاسی نیز یک عکاس حرفه‌ای می‌بایست از قواعد و آیین و روش عکس و تصویر سازی آگاهی و علم لازم را برخوردار باشد.

مهارت در به کارگیری ابزار و تجهیزات حرفه‌ای

براس استخدام عکاس تبلیغاتی باید افراد بدانند که عکاسی یعنی به کارگیری عالی‌ترین و پیشرفته‌ترین لوازم و اسباب و برنامه‌های رایانه‌ای ویراستاری و واقف بودن از کاربرد تجهیزات و به کارگیری صحیح آن‌ها به طوری که برخورداری از امکانات و تجهیزات و لوازم حرفه‌ای یک سمت قضیه است و آگاهی و آشنایی از کارکرد و نحوه کار با این تجهیزات و عکاسی با برون داد پسندیده و مقبول سمت دیگر قضیه می‌باشد.

ابتکار و نوآوری و دید هنری

این مرحله ، نه فقط برخورداری از مهارت و علم حسی زمان و فرصت مناسب برای عکاسی را در برمی‌گیرد ، علاوه بر این نحوه ترکیب بندی تصویر ، نحوه نورپردازی و چگونگی زاویه بندی صحیح عکس‌ها را هم در بر خواهد گرفت. همه‌ی این انتخاب‌ها و جزئیات دانسته و ندانسته ، تصویر را به چیزی فراتر از یک تصویر تبدیل می‌کند و آن را به یک اثر هنری ارتقا خواهد داد. دید و نگاه عکاس صنعتی برای استخدام می‌بایست قاب و شکل و وضعیتی را مشاهده کند که خود زندگی به شما ارائه می‌دهد و عکاس حرفه‌ای می‌بایست با دانش و بصیرت و مهارت خود آگاه باشد چه فرصت و وقتی عکاسی کند و این درست وقتی است که عکاس خلاق می‌باشد.

جزئی نگری صحیح

مهارت دقت و توجه به چیزهای جزئی و خرد مشابه عکس‌های بزرگ ، قسمت کلان و مهمی از یک عکاسی حرفه‌ای می‌باشد. این یعنی هنگامی که الزامی است ، از مخفی‌ترین و خردترین عناصر و جزئیات عکاسی به عمل آید و یا بالعکس آگاه باشید که چه وقت آنان را از تصویر پاک نمایید زیرا تنها فضا و چیدمان عکس را شلوغ می‌نمایند.

تجانس و همسویی

در صورتی که شما تجانس و همسویی به موقع و هماهنگی میان اعضای چشم و دست و یا هر دو دست ندارید تا بدون حرکت و تکان عکاسی را انجام دهید ، توصیه می‌شود در این خصوص بیشترین ورزش‌ها و فعالیت‌های لازم را در جهت پیشبرد و اصلاح این قدرت و تسلط و هماهنگی مهم  میان اعضای بدن را در عکاسی اجرا نمایید.

ویژگی بلندپروازی

مشابه اغلب کارهای هنری ، عکاسی و تصویرسازی هم یک شاخه و حرفه‌ی شدیداً رقابتی می‌باشد. در صورتی که تمایل دارید به یک عکاس سرآمد و متمایز مبدل شوید ، می‌بایست افزون طلب و نامجو باشید تا همراه با سعی و جدیت به عالی‌ترین نتیجه دست یابید.

ابتکار و نوآوری برای مارکتینگ

شما نبایست تنها  ، منتظر باشید و توقع داشته باشیدکه پیشنهاد‌ها و پروژه‌های کاری به سوی شما ارسال گردند ، شما می‌بایست اسم خود را در حیطه‌ی کاری و شغلی خود مشهور و معروف نمایید و دیدی تخصصی نسبت به موقعیت خود داشته تا دیگر افراد مطلع و واقف گردند که شما چه فعالیت‌ها و اموری را قادرید به صورت حرفه‌ای اجرا نمایید.

آگاهی و دانش شبکه سازی

یک عکاس حرفه‌ای می‌بایست شبکه سازی گسترده‌ای انجام دهد و با سایر افراد گفت و گو نماید تا جدای از هر عرصه تخصصی و پیشرفته‌ای که مقاصد کاری خویش را ترقی می‌دهید ، در صنعت عکاسی هم پیروز و به توفیق دست یابید.

استخدام عکاس حرفه ای که شرایط فوق را دارد، موجب افتخار ماست.