سفارش عکاسی صنعتی | سفارش عکاسی تبلیغاتی

برای سفارش عکاسی صنعتی یا عکاسی تبلیغاتی می توانید فرم زیر را تکمیل نمایید. یا با شماره تلفن ۰۲۱۷۷۱۳۵۱۲۷ تماس حاصل نمایید

 
 

اعتبارسنجی

سفارش عکاسی صنعتی به صورت آنلاین در کانون عکاسی برتر می توانید انجام دهید. سفارشی عکاسی تبلیغاتی نیز به صورت داخل آتلیه و همچنین خارج از آتلیه و در محل شما می تواند صورت پذیرد.

مشاوره رایگان عکاسی صنعتی از جمله خدماتی است که توسط کارشناسان و عکاسان ما به مدیران و صاحبان کسب و کار به منظور دریافت خدمات بهتر ارائه می گردد. برای دریافت مشاوره رایگان عکاسی تبلیغاتی و صنعتی می توانید با شماره مندرج در سایت تماس بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید.

سفارش عکاسی صنعتی آنلاین برای اولین بار در کانون عکاسی برتر (زیر مجموعه کانون طراحان برتر) صورت پذیرفته است. پس از آنکه فرم سفارش آنلاین عکاسی صنعتی زیر را تکمیل نمودید، همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند. 

عکاسی تبلیغاتی همبرگر

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی یکی از حوزه‌های صنعت عکاسی است که با درخواست یک مجموعه و تشکیلات صنعتی و تجاری انجام می‌گیرد و به عکاسی از پروسه ساخت و فرآوری ، پرسنل و کارمندان ، تشکیلات اداری و کالاها و خدمات آن صنعت می‌پردازد. عکاسی صنعتی در واقع یگ گرایش و حوزه‌ی تخصصی می‌باشد که سبب می‌گردد کارخانه‌ها و کمپانی‌ها جهت ایجاد رابطه با مخاطبان و مصرف کنندگان و یا سایر کمپانی‌ها و سازمان‌ها روال و جریان عملیات تولید ، تجهیزات و دستگاه‌ها و شیوه ی کار و عملیات و پروداکت‌های خود را نمایش بگذارند. عکس صنعتی در حقیقت ، طبیعت و واقعیت یک کالا و فرآورده را ثبت می‌کند و آن را به وسیله یک عکس نشان می‌دهد. این عکس‌ها به گونه‌ی واضح و روشن همه‌ی عوامل و عناصری که یک اسم و نشان تجاری با آن مفهوم و محتوا می‌یابد را به نمایش می‌گذارد.

هدف عکاسی صنعتی

مقصود نخست و اساسی عکاسی صنعتی ، صداقت و پابرجایی عناصر ثبت شده در تصویر و نشان دادن نمایش حقیقی کالاها و خدمات می‌باشد. به صورتی که به وسیله ی نورافکنی ، صحنه آرایی و برنامه‌های ادیت کننده در معرفی یک پروداکت افراط و اغراق نشود. یک عکس بردار ماهر و متخصص در شاخه‌ی عکاسی صنعتی تصاویر کالاها و خدمات را به گونه‌ای ثبت می‌کند تا مشخصه‌ها و انحصاریت برجسته و شاخص آن‌ها یه تصویر کشیده شود.

عکاسی از لوستر

در این حوزه از عکاسی تمام گام‌های ضروری به گونه‌ای ژرف و موشکافانه و از روی طرح و نقشه برداشته خواهد شد و عکس بردار تلاش می‌نماید تا با بهره‌گیری از تخصص و دانش و مهارت خود تمام عوامل و عناصر موجود را مدیریت نماید و برآیند درست و دقیقی را ضبط و درج نماید. زیرا مقصود از نشان دادن محصولات و سایر عوامل به گونه‌ای است که عکس‌ها ریکاوری از طبیعت و حقیقت کالاها و خدمات موجود به حساب آیند. مسلماً این مطلب به معنی بی‌روح بودن عکس‌ها نمی‌باشد ، تصاویر صنعتی نه فقط می‌بایست جالب و چشمگیر بوده ، به علاوه می‌بایست به گونه‌ای اثربخش در رابطه با محتوا و مفهوم تصویر در عرض کمتر از یک دقیقه ، در نگاه مخاطب جذاب و شفاف باشد. بدین سبب است که این شاخه از عکاسی احتیاج به یک عکاسی حرفه‌ای از دستگاه‌ها و تجهیزات صنعتی ، فضاها و ساختمان‌ها و پروسه‌ی ساخت و فرآوری دارد.

مراحل عکاسی صنعتی

جهت اجرای این نوع عکاسی در فاز نخست کار ، احتیاج به ابزار و لوازم تخصصی و ویژه و گران قیمتی می‌باشد که فقط قابل کاربرد برای اشخاصی است که سالیان درازی تخصص و مهارت این امر را دارند و در مبانی و فنون عکاسی صنعتی مهارت و تجربه لازم را برخوردارند. پس از قدم ابتدایی  کار ، در صورتی که عکس بردار تحقیق و بررسی لازم را درباره‌ی فضا و موقعیت جغرافیایی مکان عکاسی انجام ندهد ، هرگز نمی‌تواند به یک عکاسی موفق دست یابد ، چرا که شرایط و وقت مطلوب جهت اجرای عکاسی را نخواهد یافت. عامل مهم دیگر موضوع نورپردازی است. مقوله‌ی نورپردازی در عکاسی صنعتی بسیار وسیع‌تر از سایر شاخه‌های عکاسی می‌باشد. چون در فضاهای صنعتی مولفه‌هاس فراوانی در محیط وجود دارند که هر یک با توجه به نوع و جنس و بازتاب خود بر روی عکس‌های ثبت شده اثرگذاری خواهند داشت.

عکس اجاق گاز - عکاسی صنعتی - عکاسی تبلیغاتی گاز

اولین مرحله در عکاسی صنعتی گفت و گو و رایزنی با مسئول فنی کارخانه و یا شرکت است که مشخص می‌سازد چه عوامل و عناصری می‌بایست در تصویر ثبت و جای گیرند و چه بخش‌ها و سوژه‌هایی را در حین عکاسی حذف نمود. زیرا امکان دارد در زمان عکاسی بخش‌هایی از تجهیزات ، کارکنان ، روند ساخت برای عکاس برجسته‌تر و جالب‌تر باشد که از دید و نگاه سفارش دهنده معمولی و غیرضروری باشد.

توصیه می‌شود پیش از آغاز عکاسی مکان و فضای اجرای عکاسی را ملاقات و بررسی نمایید و در صورتی که می‌خواهید اصلاحات و تحولاتی انجام گیرد ، نظیر تمیز کردن دستگاه‌ها و یا آنکه تعمیرات خاصی انجام شود و یا بخش‌هایی از محیط و قاب تصویر رنگ آمیزی گردد ، سفارش نمایید تا پیش از اجرای عکاسی اصلی ، اقدامات بیان شده انجام گیرد. دومین مورد در عکاسی صنعتی بودن نور و پرتوهای گوناگون با درخشش و شدت متفاوت در فضای کارخانه و کارگاه می‌باشد. باید طریقه‌ی نورپردازی و شدت پرتوهای موجود را به طور دقیق مورد برسی قرار داد.

همچنین به کارگیری پرتوها و روشنی موجود در فضا در قاب تصویر بخشی از هنر و تخصص عکاسی است. سومین مورد در عکاسی صنعتی سطح و اندازه ، زوایا ، دکوراسیون و صحنه آرایی و نکاتی می‌باشد که عکاسی درست و اصولی و با کیفیت با نظر به آنان صورت می‌پذیرد. فراموش نکنید در صورتی که قصد عکاسی از پرسنل و کارکنان و مدیران شرکت و کارخانه موردنظر را دارید اشخاصی که در قاب تصویر جای می‌گیرند حتماً باید وسایل و ابزار کاری و شخصی به همراه داشته باشند و با توجه به نوع فعالیت و حرفه خود از کفش و کلاه و لباس ویژه استفاده کنند.

عکس صنعتی - عکاسی صنعتی - عکاسی تبلیغات

چالش‌های عکاسی صنعتی

 • گزینش نورپردازی و نما و صحنه‌ی نوری و تابشی متناسب با کار و ماهیت تشکیلاتی و صنعتی.
 • آگاهی از دیدگاه‌ها و عادات و احساسات مجموعه مورد هدف و داشتن تفکر خلاق برای اثرگذاری بر آنان به گونه‌ای هدفمند.
 • لحاظ نمودن مقدمات و کلیات هنری در عکاسی صنعتی نظیر کمپوزیسیون ، صحنه آرایی ، زاویه بندی و سایر مواردی که به گونه‌ای مستقیم بر جلوه‌ی ظاهری عکس‌ها اثربخشی زیادی دارند.
 • شناخت و استنباط خصوصیات ، استفاده و یافتن نقاط مثبت و شاخص محصولات و خدمات از دید مخاطبان و مصرف کنندگان و مجموعه مورد هدف که می‌بایست در عکاسی صنعتی به نمایش درآید.
 • برخورداری از وسایل و دستگاه‌های تخصصی و ویژه به منظور انجام طرح‌ها و نظرات و سلایق و اندیشه‌های گوناگون.

مزایای عکاسی صنعتی

 • عکس‌های صنعتی نماینده کسب و کار و سازمان شما هستند

نشان دادن تجارت و زمینه فعالیت و حرفه شما بسیار بااهمیت می‌باشد. زیرا در صورتی که عکس‌های فعالیت و تشکیلات شرکت و کارخانه‌ی شما به طور صحیح بارگیری نشود ، دارایی خود که مشتریان و مخاطبا شما هستند را از دست خواهید داد. بدین سبب در این حوزه می‌بایست عکاسانی را به کار بگیرید که از تجربه و دانش لازم برخوردارند به خوبی مطلع‌اند که در هر فضا و مکانی چه عکس‌هایی می‌بایست ثبت گردد. تصاویر ثبت شده می‌بایست واضح و روشن و مبتکرانه کالاها و خدمات و کسب و کار شما را نشان دهند.

 • عکس‌های صنعتی تایید و امضای ویژه کسب و کار شما هستند

یک عکس بردار ماهر و باتجربه به ماهیت سازمان و کسب و کار و پرسنل شما را به نمایش می‌گذارد. انسان‌ها ذاتاً گرایش خریداری کالاها و خدمات را از کمپانی‌ها و تجارت‌ها و صنایعی دارند که از شخصیت آنان شناخت دارند و به کارگیری تصاویری که قادر باش هویت سازمان و کسب و کار شما را به نمایش بگذارد موجب افزایش ایجاد ارتباط با مخاطبان و مشتریان و بازار هدف و در نهایت این امر موجب افزایش فروش و سود شرکت می‌شود. مسلماً این نوع تصاویر امضا و تاییدیه کسب و کار شما به شمار می‌آیند و هویت آن را به نمایش می‌گذارند.

 • عکس‌های صنعتی ابزاری قدرتمند در برند و برندسازی هستند

یک مارک و نشان تجاری در حقیقت به وجود نمی‌آید مگر با تبلیغات وسیع و اثربخش. یک اسم و نشان تجاری زمانی  نتیجه و کارکرد لازم را به سرعت کسب می‌کند که تبلیغات هدفمند و گسترده‌ای را صورت داده باشد و تبلیغات برجسته و قابل توجه ایجاد نمی‌گردد مگر با نمایش صحیح توانمندی‌ها و قدرت و ظرفیت‌های یک برند تجاری و استفاده موثر از عکاسی صنعتی که در واقع عالی‌ترین سلاح و شکل نمایاندن توانایی‌ها و ظرفیت‌های یک کسب و کار می‌باشد.

عکاسی تبلیغاتی از فلز

 • عکس‌های صنعتی موفیقت در میدان رقابتی را به همراه خواهند آورد

عکاسی صنعتی مطلوب‌ترین ابزار  پیاده سازان راهبردی ، طراحان و بازاریابان است ، چون به وسیله این ابزار قدرتمند و اثربخش قادرند سود و فروش شرکت را بالا برده و طرح و نقشه‌های خود را قوی‌تر و اثرگذارتر انجام دهند. تجارت‌ها و صنعت‌هایی که از ارزش و تاثیر عکاسی صنعتی و محتوای بصری چشم پوشی می‌نمایند از میدان رقابتی جا می‌مانند  و حضور و پایداری و وضعیت آنان در میدان رقابتی با خطر روبه‌رو می‌گردد.

 • عکس‌های صنعتی و کمک به استنباط و گیرایی ساده‌تر

هر چیزی که راحت‌تر دریافت و ادراک گردد ، گرایش به خریداری آن نیز زیادتر می‌باشد. مشاهده کنندگان و مصرف کنندگان محصولات و خدمات کمپانی‌ و سازمان شما می‌بایست با یک نظر به تصاویر کالاها و خدمات ارائه داده شده معلومات ضروری را در این زمینه کسب نمایند. شخصی که عکس یک کالا در دید و فکر وی ثبت شده است مسلماً به گونه‌ای غیرارادی گرایش و رغبت به خریداری آن محصول پیدا می‌کند.

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی حوزه و ژانری از عکاسی می‌باشد که عکس بردار از پروداکت‌ها ، فرآورده‌ها ، تولیدات و سرویس‌های ارائه شده توسط اشخاص و یا کمپانی‌ها و موسسات عکاسی می‌نماید. این ژانر از عکاسی به منظور معرفی و نمایش ، تحریک حس و هیجان و به وجود آوردن جاذبه و ترغیب افراد جهت خریداری محصول و استفاده از خدمات به کار گرفته می‌شود و بر عکس حوزه عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی ضرورتی در صداقت و حفظ ویژگی‌ها و جلوه‌های طبیعی و ذاتی و حقیقی کالاها نیست و عکس بردار تبلیغاتی قادر است از همه‌ی قدرت و نیروی خیال و پندار و ابتکار و نوآوری خود برای تحریک و ترغیب مخاطبان بهره بگیرد.

در حوزه عکاسی تبلیغاتی برعکس حوزه و ژانر عکاسی صنعتی ، تلاش بر این است تا کالاها و پروداکت‌ها و سرویس‌های ارائه شده در بیشترین درجه‌ی اثربخشی و قابلیت‌های خود به چشم آیند ، مبالغه و غلو مدیریت شده و. مهار شده ، مشخصه‌ی این ژانر از عکاسی محسوب می‌شود و دید و استنباط هنری ، فکر و پندار عکاس ، استنباط درست از زیباشناسی و تفکر خلاق در ارتباط با کاربرد کالاها و خدمات ، اثربخشی چشمگیری در میزان سود و فروش بالاتر و پیروزی برند و مارک مربوطه در بازار رقابتی دارد.

در صورتی که هویت روانشناختی مخاطبان و مصرف کنندگان کالاها و اجناس در عکاسی تبلیغاتی لحاظ گردد و عکاس قادر باشد از این هویت آگاهی و شناخت پیدا کرده و در برنامه و طرح عکاسی آن را در نظر بگیرد عکس‌های نهایی از اثربخشی بسیاری برخوردار می‌شوند و منتهی به افزایش بهره‌وری و فروش شرکت می‌گردد. تنها بدین طریق است که عکس بردار تبلیغاتی قادر است احساس و هیجان مجموعه مورد هدف را متاثر سازد و در پایان منجر می‌شود که پروسه‌ی عکاسی با پیروزی به نتیجه برسد.

نکات مهم در عکاسی تبلیغاتی

 • ابزار و ادوات پیشرفته عکاسی

عکاسی تبلیغاتی برعکس سایر حوزه‌های عکاسی ، نیاز به مجموعه وسایل و ادوات پیشرفته در این زمینه دارد. لنز ماکرو نخستین وسیله‌ای می‌باشد که هر عکس بردار حوزه‌ی تبلیغاتی می‌بایست آن را داشته باشد. زیرا غالباً می‌بایست عکاسی در نمایی تقریباً نزدیک در تناسب با محصول صورت پذیرد. به کارگیری فیلترهای قطبیده انعکاس ناخودآگاه رویه‌ی کالاها و اجناس را تا اندازه‌ای مهار می‌کند. با نظر به این که غالباً در نورافکنی تبلیغاتی ، از نور و تابش نرم و متعادلی استفاده می‌شود می‌بایست ابزار سافت باکس را هم در ابزار و وسایل عکاسی جای داد.

 • نورپردازی

این ژانر عکاسی غالباً در آتلیه و با نورهای مصنوعی آتلیه‌ای انجام می شود ، از این رو با مشخص سازی وضعیت و فضا و چگونگی شدت نورها و پرتوها می‌شود به نورپردازی مورد هدف دست یافت. به کارگیری فیلترهای قطبیده و یک وسیله‌ی بازتاب دهنده قادر است عکاسی را سریع‌تر به جلو پیش ببرد. همچنین با نظر به این که می‌بایست از چند منبع نوری بهره گرفت ، استفاده از یک نورسنج برای مدیریت هر یک از فلاش‌ها ضروری می‌باشد. برای تنظیم تراز سفیدی و کنترل نور ، به کارگیری یک کارت خاکستری و کالرچکر هم سفارش می‌گردد. بهره گیری از نور عادی روزانه هم با آنکه تا اندازه‌ای از جو رسمی عکاسی تبلیغاتی جدا می‌باشد اما برآیند آن در بعضی از ژانرهای عکاسی تبلیغاتی نظیر عکاسی در محیط‌های چیدمان داخلی و تصاویر تبلیغاتی ساختمانی و معماری عالی‌ترین گزینه می‌باشد. نورپردازی کلیدی‌ترین اثربخشی را در صحنه سازی و جو موجود در عکس‌ها خواهد داشت ، از این رو می‌بایست کالاها و اجناس به گونه‌ای  نورپردازی شوند که حالت احساسی و هیجانی زیبایی را به مشاهده کننده عکس‌ها منتقل سازد.

 • توجه به جزئیات در عکاسی تبلیغاتی

هر تصویر یا عکس تبلیغاتی یک پیام را در خود جای داده است. ریزترین جزئیات در عکس‌ها قادر است بر دید مخاطب اثرگذار باشد. از این رو در این نوع از عکاسی بیشتر از هر مولفه‌ای می‌بایست بر جزئیات عوامل و عناصر موجود دقت داشت. عکاسی تبلیغاتی چه رنگی در بک گراند تصویر کالا به نمایش درآید و یا اینکه سوژه موردنظر در چه زاویه و جایی از قاب و چارچوب عکس جای بگیرد و چه عوامل و عناصری در عکس به همراه سوژه به تصویر کشیده شوند فاکتورهایی می‌باشند که با استفاده‌ی صحیح و اندکی ابتکار و نوآوری قادرید عالی‌ترین و جذاب‌ترین تصاویر تبلیغاتی را خلق کنید. قطعاً خلق این نوع تصاویر نیز دانش و مهارت و تخصص  بسیاری را می‌طلبد.

 • رنگ‌ها در عکاسی تبلیغاتی

هریک از رنگ‌ها از نظر بصری حس و هیجان ویژه‌ای را به بیننده منتقل می‌سازند. از این رو یک رنگ خاص و منحصربفرد قادر است هماهنگی گیرا و جالبی را در تصویر ایجاد کند. بیشتر شرکت‌ها و موسسات از یک رنگ ویژه و منحصربفرد برخوردار می‌باشند و آرم و نشان آنان هم تلفیقی از همان رنگ‌ها طراحی و خلق شده است. به کارگیری این رنگ‌ها در تصاویر تبلیغاتی غالباً بازده مثبتی خواهد داشت.

 • ویرایش پایانی

بعد از گذر از فازهای نخست عکاسی تبلیغاتی ، مرحله‌ی ادیت نمودن عکس‌ها آغاز می‌گردد. ارزش و اثر اجرای این بخش و پروسه به اندازه‌ای زیاد است که می‌شود اظهار نمود که بدون اجرای این فاز تصاویر شما معیوب ، ناتمام و بدون استاندارد ضروری می‌باشند. ادیت پایانی دربرگیرنده‌ی مواردی نظیر برطرف ساختن نقایص تصاویر ، تنظیم میزان و شدت نور ، اضافه کردن جلوه‌های خاص ، پاک کردن بک گراند و … است که تاثیر چشمگیری در بالا بردن گیرایی تصاویر خواهد داشت.

عکاسی از طلا و جواهرات

چالش‌های عکاسی تبلیغاتی

 • نوآوری وابتکار و نگاه و استنباط هنری در عکاسی تبلیغاتی
 • توانایی‌های تخصصی و عملی در عکاسی
 • توانایی و قدرت ارتباطی خوب
 • مهارت‌های تجاری و مارکتینگ
 • صبوری و دقت به جزئیات
 • سرعت عمل
 • آگاهی از تازه‌ترین تکنولوژی‌ها و اطلاعات در زمینه عکاسی تبلیغاتی
 • مهارت استفاده از برنامه‌ها و ابزار مرتبط با عکاسی
 • داشتن پیشرفته‌ترین دوربین‌ها ، لنزها و ابزار و ادوات جانبی و محیط‌های آتلیه‌ای ویژه عکاسی

اهمیت عکاسی تبلیغاتی

در جهان کنونی که جهان رقابت و مسابقه در تجارت و صنعت می‌باشد نیاز بسیار به تبلیغات و عینی سازی تولیدات بین موسسه‌ها و کمپانی‌ها و کارخانه‌ها کاری عادی و رایج می‌باشد. زیرا برای هر صنعت و تجارتی الزامی می‌باشد که با سبک و سیاق خود در میدان رقابتی ظهور و وجود فعالی داشته باشد و جهت محبوب و معروف شدن نقشه ریزی و تبلیغ نماید. یکی از عالی‌ترین و نتیجه بخش‌ترین سلاح‌ها جهت دست یافتن به این محبوبیت و معروفیت عینی سازی قابلیت‌ها و امتیازات آنان با فراهم سازی گزارش از طریق عکاسی تبیلغاتی و تصاویر تبلیغاتی می‌باشد که به وسیله‌ی عکاسان حرفه‌ای تبلیغاتی صورت می‌پذیرد.

مخاطبان و مشتریان دید و ضمیری بصری دارند. جهت پیروزی در میدان رقابتی کنونی کمپانی‌ها و موسسات می‌بایست در نیل به دید و ضمیر بصری اشخاص به بهترین صورت ممکن عمل کنند.

موسسات و سازمان‌ها و کمپانی‌های مختلف جهت پیروزی کمپین‌های تبلیغاتی خویش مخارج فراوانی را خرج تبلیغات متنی و محتوایی می‌نمایند. اما در جهت سرمایه گذاری عکاسی تبلیغاتی که عامل چشمگیری در موفقیت این کمپین‌ها به شمار می‌آید اقدامی نمی‌کنند. در نتیجه اغلب افراد با پیغام سازمان و کمپانی که با عکس‌های آماتور و نامطلوب همراه گریده روبه‌رو می‌شوند ، بدین سبب توسعه و ترقی در فعالیت‌ها و کسب و کارها این نوع سازمان‌ها و کمپانی‌ها به وجود نمی‌آید.

تصاویر عکاسی تبلیغاتی که ثبت می‌شوند قادر است احساس  هیجان  ، اشتیاق و کشش ، اطمینان ، رهایی و  بیم را در بینندگان برانگیزاند. یک عکس بردار تبلیغاتی ماهر و باتجربه آگاه و مسلط است که چگونه عکس‌هایی را ثبت کند که حس و هیجان و رغبت مخاطبان و مشتریان را در جهت مقاصد مارکتینگ سازمان و موسسه و کمپانی مورد نظر سوق دهد. این عکس‌های تبلیغاتی سبب بسط محبوبیت و معروفیت مارک و نشان شرکت و سازمان و ایجاد رابطه‌ی مثبت با مخاطبان و مشتریان آن خواهد شد.

مزایای عکاسی تبلیغاتی

 • بهره گیری از تصاویر تبلیغاتی جهت ارائه و نمایش در بروشورها ، کالانماها ، اعلانات و محیط‌های تبلیغاتی
 • تسریع پروسه‌ی برندسازی با استفاده از عکاسی تبلیغاتی
 • معرفی و ارائه جزئیات و مزایای کالاها و خدمات و تولیدات با استفاده از عکاسی تبلیغاتی
 • بالابردن بهره‌وری و فروش تولیدات شرکت با استفاده از عکاسی تبلیغاتی
 • سبقت از دیگر رقبا در میدان رقابتی و حضور پویا در بازار با استفاده از عکاسی تبلیغاتی
 • کاهش زمان مذاکره فروش با استفاده از تصاویر و عکس تبلیغاتی

برای سفارش عکاسی تبلیغاتی می توانید فرم زیر را تکمیل نمایید.

 
 

اعتبارسنجی