ساخت فیلم صنعتی

ساخت فیلم صنعتی

فیلم صنعتی فیلمی قصیر و چند دقیقه‌ای می‌باشد که بیشتر به نمایاندن فرایند ساخت و فرآوری ، سازمان کاری ، عملیات و مکان‌های وابسته به پروسه‌ی ساخت کارخانه‌ها ، کارگاه‌ها و کمپانی‌های می‌پردازد.

مقصود از تولید فیلم صنعتی نمایش چگونگی ساخت محصولات و شخص سازی کالاها و خدمات و خط تولید و به تصویر کشیدن آن برای جذب مشتریان و افراد خاص می‌باشد که توانایی و وقت دیدار و بررسی  و رجوع به محل کارخانه‌ها ، کارگاه‌ها و شرکت‌های مورد نظر برای آنان مهیا نمی‌باشد.

عوامل موثر در ساخت فیلم صنعتی

 • مهارت و دانش و تسلط بایسته در ساخت فیلم تبلیغاتی
 • داشتن تفکر خلاق و ابتکار جهت جلب نظر مجموعه‌ها و افراد مورد هدف فیلم صنعتی
 • چگونگی و نحوه انتقال پیغام در اندک‌‌ترین زمان و فرصت به مشاهده کنندگان
 • به کارگیری ابزار و دستگاه‌های پیشرفته و جدید به منظور نورپردازی برای قسمت‌های مختلف
 • به کارگیری اشخاص متخصص در تولید فیلم تبلیغاتی
 • کنارهم قرارگیری و چسباندن فیلم و عکس‌ها برای ایجاد یک مجموعه فیلم و جلوه‌های صوتی و تصویری پردازشی غیرمعمول و خاص

انواع فیلم‌های صنعتی

 • فیلم صنعتی کارخانه‌ها و کارگاه‌ها و صنایع تولیدی

کارخانه‌ها و کارگاه‌ها و صنعت‌های وسیع و گسترده جهت نمایش توانایی‌ها و امکانات ساخت و فرآوری و خطوط تولید و الگوها و نمونه‌های به کارگرفته شده ، احتیاج به یک فیلم کامل و جامع و کوتاه دارند. این نوع فیلم‌ها امکان دارد در نشست‌ انجمن‌های سالیانه ، در زمان بستن کنترات‌های تازه جهت جلب سرمایه داران و متخصصان مالی و از تمام این‌ها بااهمیت‌تر جهت نمایش و انتشار در نمایشگاه‌های جهانی و برون مرزی می‌باشد. امکان اضافه کردن زبان دوم به این نوع فیلم‌ها این قابلیت و توانایی را برای صنعت و کسب و کار شما ایجاد می‌کند که منحصر به مشتریان داخلی نباشید.

 • فیلم تبلیغاتی کمپانی‌ها و ادارات و بنگاه‌ها

کمپانی‌های خدماتی و ارائه دهندگان خدمات ، پشتیبانی و قطعات یدکی بعد از فروش محصولات ، بنگاه‌ها و سازمان‌ها و نهادهای اقتصادی خصوصی و عمومی ، موسسات بیمه و خطوط هوایی ، کمپانی‌های فروش خودرو با ساخت یک فیلم مختصر و جامع چند دقیقه‌ای قادرند در اندک‌ترین فرصت و وقت ممکن به عالی‌ترین صورت ، محصولات و سرویس‌های ارائه شده توسط کمپانی و سازمان خود را برای افراد مختلف نمایش دهند.

پیشینه‌ی کمپانی ، شناساندن سرویس‌های ارائه داده و مشخصه‌های آن ، شناساندن مکان و محیط صنعت موردنظر ، کارکنان و کارشناسان مجموعه ، جوایز و افتخارات و دورنمای آن قسمت‌هایی از این نوع فیلم‌ها را تشکیل می‌دهند.

 • فیلم تبلیغاتی ؛ فیلم گزارشی و مستندی

فیلم‌های اطلاعیه‌ای و رپرتاژی و مستندی جهت نمایش در انجمن‌های سالیانه ادارات و مجموعه‌های صنعتی و تجاری ، جهت عرضه‌ی آگه دادهای سالیانه به سرمایه گذاران در نشست‌های عمومی مبادرت به تولید فیلم صنعتی می‌کنند. این شیوه یکی از عالی‌ترین روش‌های عرضه آگهدادهای سالیانه مالی و اقتصادی در محیطی تازه و نتیجه بخش می‌باشد.

 • اعلام و شرح گزارشات و تبلیغات ساختمانی و عمرانی

کنتراچی‌ها و معماران و انبوه سازان بناهای بزرگ و مختلف برای اطلاعیه و آگهداد از نحوه گسترش و پیشبرد فازهای تولید از اول تا آخر با قصد عرضه اعلام و شرح مسائل به اعضای هیئت مدیره ، انجمن‌ها و سازمان‌ها و برای مارکتینگ و تبلیغات بعد از اتمام طرح احتیاج به ساخت یک فیلم صنعتی دارند تا همه‌ی فازهای تولید را به صورت کامل به نمایش بگذارد.

 • فیلم تبلیغاتی تاسیسات صنعتی نظیر نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ها

مزایای ساخت فیلم صنعتی تبلیغاتی

 • تولید این نوع فیلم‌ها تاثیر بااهمیتی در سود و فروش کالاها و خدمات صنعتی و تجاری کارخانه‌ها و شرکت‌ها دارد.
 • تولید فیلم صنعتی ماهیت کسب و کار و تجارت و فعالیت شما به برای مشتریان و دیگر مجموعه‌ها به نمایش می‌گذارد.
 • با تولید فیلم صنعتی قادرید این فیلم‌های کوتاه را در فضاهای متنوعی نظیر نشست‌ها ، میزگردها ، نمایشگاه‌ها و کانال‌ها و سایت‌های اجتماعی داخلی و حتی خارجی نمایش داده و نظر تعداد بی‌شماری از مخاطبان را به سکت صنعت و کسب و کار خود جلب نمود.
 • با ساخت فیلم صنعتی این امکان برای صنعت شما مهیا می‌گردد تا پیام و مارک و نشان صنعت و تجارت خود را در نظر مخاطبان و مصرف کنندگان مشهور و نامدار کنید و به راحتی به آنان نشان دهید که چه توانایی‌ها و ظرفیت‌ها و از چه کالاها و خدمات برجسته و منحصربفردی برخوردارید.

هزینه ساخت فیلم صنعتی

بیشتر فیلم سازان صنعتی براساس دقیقه تولید فیلم قیمت ساخت فیلم صنعتی آن را ارزیابی می‌نمایند. شمار پلان‌ها و صحنه‌های فیلم و به علاوه بهره گیری از وسایل و دستگاه‌های فیلم برداری متنوع و عکاسی هوایی همگی در نرخ فیلم‌های صنعتی تاثیرگذار می‌باشند. هزینه ساخت فیلم صنعتی بستگی به موارد زیادی دارد. می توانید نمونه فیلم صنعتی مورد نظر را برای ما ارسال کنید، تا هزینه ساخت فیلم تبلیغاتی را محاسبه کنیم.

 

نمونه فیلم صنعتی جهت معرفی محصول جدید
نمونه دیگر فیلم صنعتی جهت معرفی اجزا، قطعات و کاربرد محصول